Szkolenia

Szkółka Motocross

Jesteśmy „Riderami” i mieszkając w Warszawie ubolewaliśmy, że w stolicy nie ma miejsc w których moglibyśmy pojeździć, nie wspominając już o profesjonalnych szkołach nauki. Stąd wziął się pomysł na stworzenie profesjonalnego toru na którym wszyscy fani motocrossu z Warszawy i okolic będą mogli szkolić się, uczyć od podstaw bądź po prostu dysponować możliwością swobodnego uprawiania i rozwijania swojej pasji.  Bez względu na to czy posiadają własny motocykl czy też nie. Nasz tor powstał z myślą o wszystkich. Każdy bez względu na stopień umiejętności odnajdzie tutaj coś dla siebie.  Nasza szkółka przeznaczona jest zarówno dla dzieci, młodzieży, dorosłych, początkujących, średnio-zaawansowanych, jak również tych, którzy określani są kategorią PRO.

Co kursant ma do dyspozycji decydując się na zajęcia u nas? 

 • Wypożyczalnie profesjonalnego ubioru i ochraniaczy z gamy produktów
 • możliwość wypożyczenia motocykli o różnych pojemnościach
 • dwa profesjonalne tory szkoleniowe.

PARTNERZY SZKÓŁKI MOTOCROSS: 

Osobą kontaktową jest Michał Sondij, telefon 608 762 848 – w godzinach 10.00 – 18.00

KIEDY?

Sesje grupowe odbywają się w soboty i w niedziele.

Sesje indywidualne odbywają się od poniedziałku do piątku.

DWA TORY MX
Tory dostępne są wyłącznie dla kursantów szkółki MX oraz osób, które korzystają z depozytu motocyklowego

REGULAMIN TORU MOTOCROSS DRIVE POSITION
PRZED ROZPOCZĘCIEM JAZDY KAŻDY MA OBOWIĄZEK ZAPOZNAĆ SIĘ Z REGULAMINEM

8 godzin zajęć


 • WPROWADZENIE

  Przekazanie podstawowych informacji dotyczących budowy silnika i motocykla. Omówienie zasad panujących na torze, przekazanie wiedzy na temat prawidłowej pozycji na motocyklu, omówienie zasad dotyczących stroju kursanta oraz zasad prawidłowego doboru ochraniaczy. Oswajanie się z motocyklem, pierwsze próby ruszania oraz zatrzymywania się motocyklem.

 • JAZDY PRÓBNE

  Przypomnienie zasad z poprzednich zajęć, szybkie przypomnienie dotyczące ruszania i zatrzymywania się, jazda po płaskim odcinku w pozycji stojącej, jazda motocyklem w pozycji  stojącej oraz w pozycji siedzącej na zakrętach. Krótka jazda po torze motocrossowym, Zapoznanie się z elementami akrobacji oraz oswojenie się z nierównościami, najazdami i innymi elementami toru.

 • SZLIFOWANIE POZYCJI WYJŚCIOWEJ

  Jazda w pozycji stojącej, doskonalenie pozycji na motocyklu, ciąg dalszy oswajania się z elementami toru, pierwsze próby z elementami akrobacji, kursant nabieranie pewności siebie, nauka jazdy w pozycji stojącej na prostych odcinkach oraz w pozycji siedzącej w zakrętach. Skupiamy się na wpajaniu kursantom prawidłowych nawyków.

 • DOSKONALENIE POKONYWANIA ZAKRĘTÓW

  Przypomnienie poprawnej pozycji w zakręcie, przejazdy pokazowe, pokonywanie zakrętów z nogą prawo/lewo (zwracamy uwagę na dosiad, łokcie, tułów, nogę), pokonywanie dwóch zakrętów na raz ( prawo/lewo w celu szlifowania nabytej wiedzy).

 • Jazdy na czas

  Pokonywanie toru na czas (element rywalizacji). Nauka startów z bramki (operowanie sprzęgłem i gazem, szlifowanie pozycji na motocyklu).

AKADEMIA KARTINGU MOTUL

AKADEMIA DLA DZIECI O WZROŚCIE POWYŻEJ 100cm. Najlepsi zawodnicy mają szansę dostać się do Teamu Pole-Position!!!
Instruktorem jest Adam Kałwa, licencjonowany zawodnik kartingowy, wielokrotny Mistrz Polski, twórca i koordynator kartingowego zespołu Supersonic Racing i Supersonic Kids.

Wszystkie dzieci, które marzą o karierze kierowcy F1 lub po prostu lubią jazdę gokartem, zapraszamy do udziału w największej AKADEMII kartingowej w Warszawie. Organizujemy zajęcia na obydwu naszych torach (Bemowo i Janki).

Miesięczny kurs obejmuje 4 spotkania trwające łącznie 6 godzin. Każde zajęcia to 1,5 godziny. Pełen cykl szkolenia trwa 6 miesięcy. Przygotowaliśmy autorski program AKADEMII kartingowej na dwóch poziomach: PODSTAWOWY i ZAAWANSOWANY

Po zakończeniu w/w etapów istnieje możliwość dalszego kontynuowania treningów w grupach dobranych pod względem umiejętności. Dodatkowo dla chętnych, którzy ukończyli minimum dwa etapy kursu organizujemy wyjazdy na tory zewnętrzne.

Program naszego szkolenia obejmuje pełne przygotowanie fizyczne, teoretyczne i psychiczne do przyszłej jazdy w kartingu profesjonalnym. Główne elementy szkolenia to: myśl techniczna, teoria, praktyka.

KIEDY

Akademia odbywa się przez cały rok. Jeden kurs trwa 4 tygodnie i obejmuje 4 spotkania. Zajęcia odbywają się w weekendy w godzinach porannych. Aby ustalić dni i godziny zajęć dopasowane do poziomu dziecka należy się skontaktować z naszym biurem.

Jazdy odbywają się w zależności od wzrostu na gokartach Dino:

 • z silnikiem Honda o pojemności 120cm3, moc 4 KM, 4 suwowy (dzieci 130-150cm)
 • z silnikiem Honda o pojemności 200cm3, moc 6,5 KM, 4 suwowy (dzieci pow. 150cm) oraz gokartach CRG Puffo o pojemności 50cm3, moc 1,3KM, 4 suwowy (dzieci 100-130cm)

Założenie rozwoju myśli technicznej opiera się na:

 • zrozumieniu zasady działania, obsłudze wózka i silnika,
 • nauka podstawowych prac i kontroli sprzętu,
 • nauka strojenia ramy i silnika,
 • nauka komunikacji z mechanikiem w celu osiągania jak najlepszych parametrów podwozia i silnika.

Szkolenie teoretyczne opiera się na:

 • przygotowaniu do egzaminu na licencje poprzez znajomość Kodeksu sportu kartingowego i regulaminów Kartingowych Mistrzostw Polski i Pucharów,
 • opanowaniu zasad zachowania bezpieczeństwa na torze,
 • poznaniu technik i strategii jazdy sportowej,
 • poznaniu procedur startowych oraz zasad zachowania w parku maszyn, na polach przedstartowych i podczas całych zawodów (szeroko pojęta dyscyplina w sporcie kartingowym).

Szkolenie praktyczne opiera się na:

 • programie szkolenie w zakresie przygotowania do procedury startowej, optymalizacji toru jazdy, wyprzedzania czy strategii utrzymania zajmowanej pozycji.

Na zakończenie każdej szkółki uczestnicy otrzymują dyplomy oraz nagrody-niespodzianki.

W ramach AKADEMII KARTINGU MOTUL zapewniamy:

 • Profesjonalnego instruktora.
 • Cykl spotkań w grupach o różnym poziomie zaawansowania.
 • Darmową balaklawę (kominiarkę), którą otrzymuje na pierwszych zajęciach każdy uczestnik kursu.
 • Bezpłatną możliwość wypożyczenia kasku.
 • Małe grupy – maksymalnie 8 osób.
 • Przyjemną naukę i wspaniałą zabawę dla każdego dziecka.

Naszą Akademię napędza:

sękocin stary
Graniczna 15
Godziny pracy toru 12:00 - 22:00
606 339 338